poniedziałek, 28 maja 2012

(NIE)dbam o swoje zdrowie

No i przyszła pora na potwora! W zeszłym tygodniu zostałam oTAGowana przez Goszę.  Szkoda tylko, że nie jestem pewna czy to odpowiedni TAG dla mnie. Dlaczego? Po przeczytaniu odpowiedzi kilku dziewczyn na ten TAG, zatytułowany "Dbam o swoje zdrowie" doszłam do wniosku, że chyba tylko ja prowadzę tryb życia godny Bridget Jones :) 


No jedziem z tematem, żeby Was nie zanudzać postaram się odpowiadać szybko i na temat:

1. Czy prowadzisz zdrowy tryb życia?
Zdecydowanie nie. Dziwię się, że nie wyglądam na starszą niż jestem przez to co wyrabiam (jeszcze).


2. Ile godzin dziennie śpisz i czy pozwala Ci to na wyspanie się?
Normalnie w tygodniu śpię po ok. 7 godzin. Chyba, że coś się dzieje wieczorem. Obecnie śpię ok. 9 godzin dziennie. Ale nie wysypiam się. Nie wiem czemu mój organizm stwierdza, że nigdy się nie wyśpię. A żeby mnie dobić, czasem funduje mi bezsenność.


3. Czy uważasz, że zdrowo się odżywiasz?
Powiem trochę inaczej: jest bez tragedii. Po prostu uważam, że biorąc pod uwagę szybkie tempo życia nie uniknę jedzenia od czasu do czasu czegoś mniej zdrowego. Niech organizm będzie do tego lepiej przyzwyczajony. Ale staram się to równoważyć i kiedy mam czas to staram się sięgać po coś zrobionego w domu, gdzie wiem co gotuję. Gorzej, że ten czas mam wieczorami kiedy łapie mnie wielki głód więc przy lodówce można mnie spotkać o 23.


4. Czy jadasz śniadania?
Tak, chyba że nie ma nic w lodówce to ograniczam się do kawy (dziś na śniadanie był kawał ciasta mniam!). Ale i tak w ciągu godziny, dwóch od wstania muszę coś zjeść bo umieram z głodu i burczy mi w brzuchu.


5. Czy spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu? 
A czy siedzenie w ogródkach piwnych się liczy?


6. Czy uprawiasz jakieś ćwiczenia fizyczne?
Regularnie dwa razy w tygodniu jestem na treningu. Bez ćwiczeń fizycznych czuję się jak warzywo. Do tego dochodzi jazda na rowerze jeśli mam do załatwienia coś blisko, czasem jakiś basen i okolicznościowe rzeczy.


7. Czy starasz się poszerzać swoją wiedzę na temat zdrowia oraz zdrowego stylu życia?
Tak, ale rzadko przekłada się to na realne działania. Chociaż nie! Jak tak pomyślę, to przecież czasem czytam o gotowaniu i przygotowuję sama obiady. A nawet średniej jakości obiad jest zdrowszy niż fastfood więc liczy się jako zdrowy tryb życia :)


8. Czy wykonujesz regularnie badania profilaktyczne?
Podstawowe tak.


9. Twój najbardziej niezdrowy nawyk?
Ciężko wybrać, bo jednocześnie przychodzi mi do głowy picie, popalanie, podjadanie niezdrowych przekąsek i imprezowanie gdzie łączę jedno i drugie i trzecie. Najbardziej niezdrowym nawykiem jest więc chyba moje przyzwyczajenie do tego, że takie rzeczy dzieją się zdecydowanie za często.


10. Czy po tym "rachunku sumienia" postanowiłaś coś zmienić w kwestii dbania o swoje zdrowie? :) 
yyyyyyyyy. To jaki będzie następny TAG?


1. Wskazujemy osobę, która nas otagowała. - done
2. Zamieszczamy banner i odpowiedzi na pytania - done
3. Tagujemy kolejne 5 osób :) - Myślę, że najrozsądniej będzie po prostu zachęcić Was do zabawy jeśli macie ochotę!6 komentarzy:

 1. ale wiesz że ciasto z kremem karpatkowym na śniadanie to nie jest śniadanie :D przynajmniej zdrowe :P
  ogródki piwne liczą się moim zdaniem jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale to nie było to ciasto. Wczorajsza tarta została zjedzona. Dziś dorwałam ciasto przywiezione od babci. A jak wiadomo babcine jedzenie jest wyrazem troski o biedne wychudzone wnuczęta.

   Usuń
  2. zjadłaś wczoraj całe ciasto a dzisiaj jesz kolejne :D

   Usuń
  3. i były tak dobre, że nie mam żadnych wyrzutów sumienia!

   Usuń
 2. ogródki piwne? :D:D:D bryza z trzepotu białej koszuli kelnera i piana niekoniecznie morska, koniecznie na ustach, bo z piwka :D:D

  ciekawie się czyta takie odpowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiedziałam że znajdzie się ktoś kto mnie zrozumie :)

   Usuń